Sihirli sözcükler

Home Forums Forum in Turkish Sihirli sözcükler

This topic contains 8 replies, has 1 voice, and was last updated by  dulker 2 years, 7 months ago.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • #539

  dulker
  Participant

  Çocuk, okunan bir hikayede her “….” sözcüğünü duyduğunda ortada duran mandallardan bir tanesini babasının kıyafetine takar.(Hikayeyi öğretmen,anne…)okuyabilir.Mesala Pamuk Prenses masalı okunurken duyduğu her “pamuk” sözcüğünde bir mandal takar.Hem eğlenceli hem dikkat geliştirmeye yönelik bir etkinlik.

  #540

  dulker
  Participant

  Büyük bir delik açılmış kartondan deliğin içine uçak yapıp atma yarışması yapılır.İki takım için iki farklı renkte delik açılmış büyük fon kartonu ve ikisinin renginde birçok uçak hazırlanır.Yarışma sonunda delikten geçirilenler sayılır.

  #541

  dulker
  Participant

  Sınıfa çocukların babalarının büyütülmüş vesikalıklarının (Çok büyük)yarısı duvara asılır diğer yarıları da okulun farklı yerlerine saklanır.Çocuklar fotoların diğer yarılarını bulup getirir yapıştırırlar.

  #542

  dulker
  Participant

  Dengede duran nesnelerle ilgili bir etkinlik olabilir.Mesela yere uzuuun bir mavi nehir yapılır.Babalar ve çocuklar sınıftaki malzemeleri(Bloklar,tahtalar..)kullanarak,birlikte üstünden geçebilecekleri dengede duran farklı köprüler yapabilir.Ya da hepsine abeslang, kağıt, bardak vb malzemeler verilerek birlikte dengede duran birşeyler yapabilirler.

  #543

  dulker
  Participant

  “Benim babam bu kadar büyük”başlığıyla babalar yere uzanır.Lego vb. malzemeler babaların yanına yanyana dizilir.

  #544

  dulker
  Participant

  “Bu kimin babası”başlığıyla sadece gözleri görünen babalarının resimlerinden baba tahmini yapılır.

  #545

  dulker
  Participant

  Baba çocuk dans eder.Gittikçe küçülen bir şeye sığmaya çalışırlar.Örneğin her defasında katladıkları bir kraft kağıdına…gibi.

  #546

  dulker
  Participant

  Baba ve çocuk birlikte eski bir şeyi yeni ya da farklı bir şeye dönüştürebilir.Örneğin eski bir ayakkabıyı,eski bir sandalyeyi yeniden farklı modelli bir sandalyeye dönüştürebilir.(ama basit ilavelerle mesela tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak)

  #547

  dulker
  Participant

  Baba ve çocuk bir beyaz örtü,çarşaf ya da kumaşa yan yana yatarak kalıplarını çıkarırlar.Çarşaftaki kalıplara isimlerini kocaman yazarlar.Yazıların içlerini birlikte boyarlar, renklendirirler.Daha sonra çarşafı değişik şekillerde kullanırlar.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.