This topic contains 1 reply, has 1 voice, and was last updated by  mmacit 2 years, 7 months ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #549

  mmacit
  Participant

  BİL BAKALIM KİM?
  ETKİNLİK ÇEŞİTİ:OYUN ETKİNLİĞİ
  MATERYALLER: –
  Oldukça kolay bir o kadar keyifli bir oyundur. Baba-çocuk ya da diğer aile fertlerini de katarak oynana bilir. Oyuna bir ebe seçilerek başlanır. Ebe olan kişi oyunda oynayan kişilerle ortak tanıdıkları birini seçer fakat seçtiği kişiyi diğerlerine söylemez.(Dede, teyze, dayı ,komşu ,arkadaş, kardeş vb ) Verdiği ip uçları ile seçtiği kişiyi diğerlerinin bulmasını sağlar. Ebeye bazı sorular yöneltilir.Örneğin;
  • Gözlüğü var mı ?
  • Saçları siyah mı?
  • Kadın mı?
  • Yaşlı mı?
  • Saçları kıvırcık mı? Vb
  Alınan cevaplara göre seçilen kişiyi tahmin etmeye çalışırlar. Tahmim sayısı sınırlanır ise çok daha keyifli olabilir. Oyun bu şekilde istenildiği kadar oynana bilir.

  #550

  mmacit
  Participant

  HANGİSİNİN EŞİ YOK?

  ETKİNLİK ÇEŞİTİ: Oyun Etkinliği
  MATERYALLER: Evde Bulunan Çeşitli Eşyalar

  Çocuk ve baba evin farklı bölümlerini dolaşarak bazı eşyalar seçerler. Eşyaları seçerken dikkat edilmesi gereken her eşyadan iki tane olmasıdır. Örneğin; iki kaşık, iki tarak, iki kumanda vb. Daha sonra seçilen eşyalar masa, halı yada uygun herhangi bir yere konularak eşyalar dikkatli bir şekilde incelenir .Kendi belirledikleri ya da uydurdukları bir tekerleme ile kimin ebe olacağı seçilir. Ebe olan kişi gözlerini kapatır diğeri eşyalardan birinin eşini saklar. Saklandıktan sonra ebe gözünü açar ve hangi eşyanın eşinin olmadığını bulmaya çalşır. Oyun bu şekilde birkaç tur oynana bilir. Oyundaki eşya sayısı yaş grubuna göre azaltılıp- çoğaltabilinir.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.